VI. Vonószenekari Találkozó és Szakmai nap

Az Egressy Béni Zeneiskola hatodik alkalommal rendezte meg a vonószenekari fesztivált a XXVII. Komáromi Napok keretében. A találkozón 4 zenekar vett részt. A szakmai napra zenei pályán tanuló volt növendékeink is meghívást kaptak, (Koppán Kata-Bartók Béla Konzervatórium, Bp.)( Nagy Tünde, Zemplényi Zsófia,és Pethő Marcell- Richter János Zeneművészeti Szakgimnázium, Győr) akik kamaraprodukciókkal álltak színpadra. Kimagasló művészi előadásuk nagy sikert aratott a zenekedvelő közönség körében. A műsorszámokat Medveczky Ádám Kossuth – díjas karmester értékelte.Iskolánk mindkét vonószenekara ezüst minősítést ért el Payer Hajnalka és Fekete Patrícia tanárnők vezetésével.Zemplényi Zsófia kiemelkedő hegedűjátékát különdíjjal jutalmazta a zsűri. A rendezvény végén Ambrus Ákos, az Opera nagykövete tartott a résztvevőknek előadást Fel-Vonás címmel.Szívből gratulálunk az eredményekhez és sok köszönet a felkészítő tanároknak a lelkiismeretes munkájukért.