“Százan fújták” Tatabányán

2015. július 31-én 19 órától lehettünk fül-és szemtanúi a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával létrejött ” Százan fújják” című pályázati projektnek, amit az Agora zenei esték című program keretén belül rendeztek meg a Szent Borbála téri zenepavilonban Tatabányán.
Komáromot iskolánk Pro Urbe-díjas Egressy Fúvószenekara képviselte Szabó Ferenc karnagy vezényletével.
A több, mint egy órás koncertet Erkel Hunyadi László című operájának nyitánya
indította, de hallható volt kuriózumként japán zeneszerző műve is az ismertebbek mellett, (Lehár, Gershwin, Ellington)
A zsúfolásig megtelt téren az elégedett közönség vastapssal díjazta a fellépő zenészeket.
Gratulálunk a zenekar tagjainak, és Szabó Ferenc karnagynak a lelkiismeretes, magas színvonalú előadásért.

ALAPÍTVÁNYUNK

Az „Összhang” Közművelődési Alapítvány 1993-ban kezdte meg működését. Létrehozói az Egressy Béni Zeneiskola és a Garabonciás Néptáncegyüttes.

EGRESSY TEREM

A 120 fő befogadására képes, színházi előadások fény- és hangtechnikai kiszolgálására is alkalmas, hangversenyzongorával, külön utcai bejárattal és kiszolgáló helyiségekkel rendelkező, kiváló akusztikájú koncertterem.

ISKOLÁNRÓL

Az iskolaév – az általános- és középiskolás gyakorlatot követve – két félévből áll, melyek után nyári szünet következik. A zeneiskolai oktatás szeptemberben kezdődik, és az általános iskolai tanévzárás előtt fejeződik be.

Az „Összhang” Közművelődési Alapítvány

örömmel fogadja minden komáromi és környékbeli zeneszerető és a helyi kultúra fejlesztése iránt elkötelezett támogatója adójának 1%-os felajánlásait.

Adószám: 18601314-1-11

Megtisztelő támogatását ezúton is, illetve előre is köszönjük!

X