Az Egressy Béni Zeneiskola családi napja

Zene- és tánctörténeti barangolás a hódoltság korában.

2013. május 5-én, vasárnap, 10 órai kezdettel

Zene – Tánc – Gyermekjátékok – Vitézi próbák – Korabeli konyhaművészet

Közreműködnek:

• Újhold régitánc együttes
    • Egressy Béni Zeneiskola növendékei
    • Fatime Táncstúdió hastáncosai
    • Pálffy Kompánia Hagyományőr Közösség török – magyar vitézei és szorgalmatosai
    • Rezeda Zászlóforgató csoport
    • Szelindek Együttes

Program:

10,00 – Zenés megnyitó, köszöntők

10,15 – Pálffy Kompánia fegyver és viselettörténeti bemutatója: közreműködik a Rezeda Zászlóforgató csoport és a Szelindek együttes

11,00 – Újhold régi tánc együttes művészeti vezető: Gábor Klára közreműködik a Szelindek zenekar
11,30 – A ló szerepe a XVI-XVII. századi végvári vitézek életében, előadás és lovagoltatás

12,00 – Magyar-török konyha a hódoltság korában előadás és kóstoló

13,00- Szelindek együttes régi zene programja: közreműködnek a Fatime Táncstúdió hastáncosai

14,00 – A családi nap zárása

A rendezvény egész időtartama alatt kézműves foglalkozással, vitézi próbákkal szórakoztatjuk az érdeklődőket.
Közremûködik: A „Gyermekzsivaj” Alapítvány

Szeretettel várjuk a kedves szülőket, diákokat és minden művészet és történelemkedvelőt a családi napunkon az iskola udvarán!

egressy-beni-zeneiskola        Komárom város címere     Összhang Közművelődési Alapítvány

Egressy családi nap