Akikre büszkék vagyunk

Ismét bizonyítottak a Zeneiskolások…

Az Egressy Béni Zeneiskola növendékei az elmúlt időszakban is megmérettették magukat különböző megyei és országos versenyeken.

2013. február 1-3 között, Budapesten került megrendezésre a XII. Országos Klarinétverseny, ahol Szabó Áron Dániel eredményesen szerepelt. Felkészítő tanára Szabó Ferenc volt, zongorakíséretét Hersics Diána látta el.

Február 19-én a szombathelyi Sistrum Regionális Zenei Versenyen hegedűszakos növendék Nagy Tünde Sarolta ezüst fokozatot nyert. Felkészítő tanára Kontor Kamilla, zongorakísérője a versenyen Szilli Ilona volt.

2013. február 23-án az XLVIII. Komárom- Esztergom Megyei Kamarazenei Fesztiválon az Egressy Béni Zeneiskolából hat kamaracsoport indult, melyből négyet jutalmaztak, valamint  Demissie Efraim ütő tanszakos növendék szólóprodukcióját a zsűri különdíjban részesítette.

Résztvevő kamaracsoportok:

  1. Takács Hajnalka, Hozák Adrienn és Prágay Marianna felkészítő tanárok kamaracsoportja: Bagladi Evelin (fuvola), Pok Mónika (hegedű), Musitz Ágnes (zongora), Czunyi Edina (gordonka)
  2. Boldog Györgyi felkészítő tanár kamaracsoportja: Somogyi Nikoletta (fuvola), Varga Anita (fuvola), Horváth Gergely (zongora)

Kiemelt jutalomban részesült kamaracsoportok:

  1. Medveczky-Horváth Györgyi és Takács Hajnalka felkészítő tanárok kamaracsoportja: Zemplényi Zsófia (hegedű), Koppán Kata (hegedű), Kecskeméti Dávid (zongora)
  2. Hajnóczky Béla felkészítő tanár kamaracsoportja: Czidlina Vivien (gitár), Németh Nikolett (gitár), Győrfi Dániel (gitár), Horváth Márk (gitár)
  3. Menyhárt László felkészítő tanár kamaracsoportja: Demissie Efraim (ütő), Horváth Ákos (ütő), Zemplényi Boldizsár (ütő), Rózsahegyi Álmos (ütő), Horváth Márk (gitár), Pálfi Hédi (fuvola), Kovács Kamilla (fuvola)
  4. Chrisztu Olympia felkészítő tanár kamaracsoportja: Thoma Judit (ének), László Kata (ének), Zsirai Annamária (zongora), Kántor Balázs (fuvola), Doma Gréta (fuvola), Koppán Kata (hegedű), Zemplényi Zsófia (hegedű), Bese Imre (gordonka), Czidlina Vivien (gitár)

2013. március 2-án Székesfehérváron került megrendezésre a II. Szanyi Irma Alapfokú Zongoraverseny, ahol a Zeneiskola három növendéke sikeresen szerepelt, így felkészítő tanáraik Prágay Marianna, valamint Szilli Ilona büszkék lehetnek tehetséges tanítványaikra.  Zsapka Lilla aranyminősítést, Miklós Réka és Tasnádi Balázs ezüstminősítést nyert.

2013. március 4-én a győri 46. Ifjú Muzsikusok Fesztiválján az Egressy Béni Zeneiskola zongora szakos növendéke, Kecskeméti Dávid ezüstminősítést nyert. Felkészítő tanára Prágay Marianna volt.

ALAPÍTVÁNYUNK

Az „Összhang” Közművelődési Alapítvány 1993-ban kezdte meg működését. Létrehozói az Egressy Béni Zeneiskola és a Garabonciás Néptáncegyüttes.

EGRESSY TEREM

A 120 fő befogadására képes, színházi előadások fény- és hangtechnikai kiszolgálására is alkalmas, hangversenyzongorával, külön utcai bejárattal és kiszolgáló helyiségekkel rendelkező, kiváló akusztikájú koncertterem.

ISKOLÁNRÓL

Az iskolaév – az általános- és középiskolás gyakorlatot követve – két félévből áll, melyek után nyári szünet következik. A zeneiskolai oktatás szeptemberben kezdődik, és az általános iskolai tanévzárás előtt fejeződik be.

Az „Összhang” Közművelődési Alapítvány

örömmel fogadja minden komáromi és környékbeli zeneszerető és a helyi kultúra fejlesztése iránt elkötelezett támogatója adójának 1%-os felajánlásait.

Adószám: 18601314-1-11

Megtisztelő támogatását ezúton is, illetve előre is köszönjük!

X